Noteikti esi dzirdējis padomu, ka labs visiem nekad nebūsi. Tomēr, ja Tava darba ikdiena norit starp vairākiem darba kolēģiem, svarīgas ir arī jūsu savstarpējās attiecības.
Protams, ka cilvēku raksturi un attieksmes pret dzīvi ir dažādas. Noteikti būsi pamanījis, ka ar dažiem kolēģiem prieks sasveicināties, bet citus labāk redzi ejam, nekā nākam. Tomēr ir vairāki ieteikumi, kas uzlabos Tavas izredzes saglabāt veselīgas un labas attiecības ar darba biedriem.
Esi pārliecināts par to, ko pats dari
Ja Tu būsi zinošs un kompetents savā jomā, tad neviens Tev nepamatoti nevarēs norādīt, ka kaut ko veic nepilnīgi. Ja Tev pārmet kolēģis, ar ko ikdienā ir visai grūti strādāt kopā, tad noteikti iekšējās emocijas var uzvirmot, tomēr centies saglabāt mieru. Atceries, ka darbā esi, lai pildītu savus tiešos darba pienākumus, nevis, lai risinātu neauglīgas diskusijas ar citiem.
Izvēlies strādāt ar pilnu atbildības sajūtu savu darbu un neiesaisties nevajadzīgās diskusijās par privāto dzīvi vai dažādiem strīdīgiem jautājumiem ar kolēģiem.
Vienmēr saglabā mieru
Brīžos, kad ir grūti to izdarīt, tas tomēr ir labākais veids, kā neļaut sašķobīties attiecībām. Saglabā mieru arī tad, kad gribētos ko skarbāku atbildēt. Tas nenozīmē, ka nekad nedrīksti sevi aizstāvēt vai atklāti pamatot savu nostāju. Nē!
Tas nozīmē, ka Tev jāiemācās arī argumentēt vai iebilst, saglabājot mieru balsī. Ja esi satraukts, izpildi elpošanas vingrinājumus, kas palīdz atgūt mieru un turpini savus darba pienākumus. Prasme saglabāt mieru stresa situācijās ir ļoti noderīga.
Nepielien savam priekšniekam
Dari visu iespējamo, lai Tavs uzņēmums sasniegtu labus rezultātus, dalies savās zināšanās un idejās, tomēr pārspīlēti neglaimo priekšniekam un necenties pielīst. To pamanīs ne tikai viņš, bet arī Tavi kolēģi. Viņi noteikti neatstās to bez ievērības.
Protams, papildus iniciatīva un ieinteresētība uzņēmuma darba norisē ir apsveicama, bet nekad nepārkāp profesionalitātes robežu. Tā sauktā pielīšana ir mākslīga, un tas var sadusmot ne vienu vien Tavu kolēģi.
Cieni sevi
Jau pašā sākumā, kad sāc strādāt jaunā kolektīvā, lai gan, iespējams, iepriekš esi nodarbojies ar citām lietām (vairāk šeit), Tev ir svarīgi parādīt apkārtējiem, ka neļausi sevi izmantot. Tieši tāpat kā Tu cieni apkārtējos, ir jāparāda citiem, ka arī Tu vēlies, lai ciena Tavu darbu un privātās dzīves robežas.
Kādreiz kāda tieša atbilde vai paskaidrojums var likt skaidri saprast, ka esi nācis uz darbu strādāt, nevis, piemēram, klačoties vai simulēt darbību. Nebaidies, ja kādos jautājumos Tev atšķiras viedoklis. Tev ir jāmācās to argumentēt. Un citiem ir jāciena Tava nostāja, tieši tāpat, kā Tu cieni citu.
Palīdzi citiem
Tāpat kā jebkur citur, arī kolektīvā Tu neesi “vientuļa sala”. Tu atrodies starp kolēģiem un visiem kādreiz var nākties piedzīvot situācijas, kad nepieciešama palīdzība. Nenoraidi iespējas palīdzēt kolēģiem. Tas var būt gan darba jautājumos, gan kādreiz arī kādos personīgos pārdzīvojumos. Esi empātisks un atsaucīgs! Tad arī pats vari cerēt uz palīdzību, ja tāda kādreiz būs nepieciešama!
Nerunā sliktu
Mācies runāt tiešu valodu, īpaši, ja kādreiz kaut kas Tevi neapmierina. Tomēr nekad nerunā aiz muguras kolēģiem. Arī attiecībās, tāpat kā dabā, strādā princips “ko sēsi, to pļausi”.
Leave a Reply