CSN autostāvvietā. Kam jāpievērš uzmanība

octa kalkulatorsNereti autostāvvietās gadās redzēt skatu, kur mašīnas novietotas tik cieši viena otrai, it kā kāds tās būtu salipinājis kopā ar košļājamo gumiju. Tieši šī tendence – novietot mašīnas pārāk tuvu blakus – mēdz būt par galveno iemeslu dažādiem nepatīkamiem negadījumiem autostāvvietās. Ceļu satiksmes negadījumu stāvvietās notiek salīdzinoši bieži, taču ne visi no tiem tiek pieteikti apdrošināšanas atlīdzībai, jo gadās, ka sabojātā spēkrata īpašnieks ierodas notikuma vietā tikai tad, kad vainīgais jau sen ir prom. Tajā pašā laikā, ik gadu pie apdrošinātājiem vēršas aptuveni 1000 cilvēku, kuru transportlīdzekļi ir tikuši apskādēti tieši autostāvvietās.

Visbiežāk negadījumu stāvvietās ir saistīti ar dažādu transportlīdzekļi sadursmēm, kā arī uzbraukšanu objektiem (stabiem, zīmēm, akmeņiem, sienām utt.), taču dažkārt auto īpašnieki piedzīvo daudz nepatīkamākas situācijas, kad, piemēram, no rīta, dodoties uz stāvvietu, mašīnas vietā sagaida vien lūžņu un pelnu kaudze, kas palikusi no nakts laikā nodegušā auto.

Lai arī apdrošināšanas kompāniju statistika liecina, ka šādi negadījumu stāvvietās nenotiek ļoti bieži, autovadītājiem tik un tā vajadzētu būt ļoti uzmanīgiem, novietojot savu auto stāvvietā. Jāpievērš uzmanība gan pašas stāvvietas, gan arī auto atrašanās vietai.

Tāpat apdrošinātāji norāda, ka negadījumu seku likvidēšanas izmaksas var būt ļoti dažādas. Ir gadījumi, kad cietušajai izmaksā atlīdzību 500 eiro apmērā, taču ir arī tādas situācijas, kuru rezultātā izmaksāti teju 24 000 eiro. Pēdējā variantā automašīna nakts laikā bija aizdedzināta un tika pilnībā iznīcināta.

Tomēr apdrošināšanas uzņēmumu statistika parāda tikai nelielu daļiņu no negadījumu patiesā skaita. Nereti gadās, ka blakus stāvošā auto īpašnieks netīšām saskrāpē jūsu mašīnu, bet, ņemot vērā, ka skāde nav nopietna, apdrošināšanas atlīdzība netiek pieteikta, kā policija netiek saukta. Tāpat mēdz būt situācijas, kad vainīgo nav iespējams noskaidrot un, ja bojātā spēkrata īpašnieks ir iegādājies tikai OCTA polisi, izmaksas par remontu jāsedz viņam pašam. Taču jāņem vērā, ka arī OCTA apdrošināšana ir ļoti noderīga, it īpaši, ja jūs esat sabojājis citu auto. Godīgs un gudrs autovadītājs nebēgs no notikuma vietas, bet gan sazināsies ar policiju, kas pēc tam nodos ziņu bojātā auto īpašniekam. Savukārt pēc tam jūsu OCTA apdrošināšana segs zaudējumus, kas jūsu dēļ radušies trešajai personai. Vienkārši, vai ne? Turklāt obligātās apdrošināšanas polises tagad ir tik viegli iegādāties! Ieej internetā, atrodi mājas lapu, kurā pieejams OCTA kalkulators, atrodi sev izdevīgāko piedāvājumu un iegādājies to!

Runājot par negadījumiem autostāvvietās, ir dažas lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību, lai ar jūsu mašīnu neatgadītos kas nelāgs:

  • Izvēlieties stāvvietas, kuras visu diennakti ir apsargātas;
  • Nenovietojiet auto neapgaismotā vai nomaļā un šaurā vietā;
  • Pievērsiet uzmanību blakus esošajiem objektiem, lai vētras laikā tie nevarētu sabojāt jūtu mašīnu;
  • Novietojot auto, ievērojiet stāvvietu līnijas;
  • Ja esat piebraucis tuvu blakus citam spēkratam, veriet vaļā durvis uzmanīgi;
  • Nebrauciet stāvvietās, kurās ir grūti iekļūt vai no tām izkļūt;
  • Pa stāvlaukumu brauciet lēnām, dodiet priekšroku gājējiem un atcerieties par “labās rokas principu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *