Kā darbojas putekļu sūcēji roboti?

putekļu sūcējs robotsTehnoloģijas arvien vairāk attīstās un piedāvā dažādas tehnoloģijas, kuras mūsu ikdienu padara daudz ērtāku un vieglāku. Putekļu sūcējs robots ir viens no šādiem produktiem, kurš telpu uzkopšanu padara ērtu un vienkāršu. Viss, kas nepieciešams ir ieslēgt putekļu sūcēju robotu, un ļaut tam pildīt savas uzkopšanas funkcijas. Tikmēr var nesatraukties par mājas uzkopšanu un droši turpināt savus ikdienas darbus vai pat doties ārpus mājas.  Putekļu sūcēji roboti darbojas ļoti vienkārši un efektīvi. Viena tīrīšanas cikla reizē putekļu sūcējs robots, apmēram, 4 reizes iztīra vienu telpas daļu. Ņemot vērā telpas lielumu robots pārvietojas pa telpu un nosaka telpas tīrības pakāpi un pats regulē tīrīšanai nepieciešamo laiku. Kustības laikā pa telpu putekļu sūcējs robots pārvietojas spirāles veidā un pakāpeniski palielina loka diametru. Turpinot šādu kustību robots nokļūs līdz sienai vai kādam citam šķērslim un atduras. Pēc tam robots vai nu šķērsos telpu pa diagonāli vai arī virzīsies gar sienu un tīrīs ar sānu birstītēm. Putekļu sūcējs robots veiks šādas kustības līdz būs pilnībā iztīrījis visu telpas platību. Ja varbūt liekas, ka robota kustības ir haotiskas un noteikti kāda vieta istabā nav pamanīta, tad var būt drošs, ka tā nav un ir speciāla shēma pēc kuras tiek tīrītas telpas un tiek nodrošināta pilnīga tīrība.

Bet speciālā tīrīšanas programma nav vienīgā, kas ļauj putekļu sūcējam robotam veikt savu darbu. Tā ir āri izstrādātā trīs pakāpju tīrīšanas sistēma. Tas sevī ietver sānu birstītes, divas pretējos virzienos rotējošas birstes un putekļu sūcēju. Sānu birstītes nodrošina to, ka robots spēj iztīrīt istabas kaktus un gar grīdas līstēm, jo birstītes novirza netīrumus uz iesūkšanas atveri. Robota kustību pēc iespējas tuvāk sienai nodrošina sienas sekošanas sensori. Divas pretējos virzienos rotējošās birstes no grīdas paceļ lielākos netīrumus un ieslauka tos netīrumu konteinerā. Birstes ir dažāda veida – viena ir no gumijas, bet otra no sariem. Šāds salikums ļauj tām pacelt no grīdas dažāda veida netīrumus.

Visbeidzot trešā daļa sastāv no putekļu sūcēja, kurš savāc visas sīkākās netīrumu daļas un filtrs nodrošina netīrumu aizturēšanu konteinera putekļu nodalījumā. Putekļu sūcēja jauda nav liela, tomēr spēj pilnībā veikt nepieciešamās uzkopšanas funkcijas. Iesūkšanas atvere ir novietota tieši pie grīdas, kas nerada jaudas zudumus, kuri veidojas, ja putekļus sūc caur cauruli. Putekļu sūcējs arī necenšas iesūkt to, ko var saslaucīt ar birstēm ļaujot lietderīgi izmantot jaudu un pasargā ierīci no pārkaršanas neradot karsētu putekļu smaku. Putekļu sūcējs robots spēj kvalitatīvi veikt uzkopšanu un noteikti var kļūt par ikvienas mājsaimniecības uzkopšanas neatņemamu daļu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *