Kā ietaupīt Ziemassvētkos?

ātrie kredīti internetāStrauji tuvojas svētki, kuri, šķiet, tiek gaidīti visvairāk. Tomēr gaidīšanas laiks, lai arī skaists, saistās ar dažādām rūpēm un arī izdevumiem – jāsarūpē dāvanas, jāizplāno svētku vakariņas un citas aktivitātes. Lai svētkus sagaidītu un nosvinētu bez raizēm, tiem vajadzētu gatavoties jau laicīgi. Tomēr viss ne vienmēr sanāk kā plānots. Ja svētkus vēlies izbaudīt pēc iespējas pilnvērtīgāk, taču apzinies, ka finanses visam var arī nepietikt, noderēs daži ieteikumi, kā šajos svētkos ietaupīt.

Ziemassvētku apsveikumi 

Apsveikumu sūtīšana ir viena no svētku tradīcijām. Tas, bez šaubām, ir daudz sirsnīgāk par piezvanīšanu vai sveicienu nodošanu ar e-pasta vai sociālo tīklu palīdzību. Taču, ja apsveikumus vēlies nosūtīt daudziem adresātiem, jārēķinās ar zināmām izmaksām – jāsagādā kartiņas, aploksnes un pastmarkas. Viena no iespējām, kā ietaupīt, ir apsveikumu kartiņas gatavot pašam. Protams, ja jāiegādājās materiāli, arī te jārēķinās ar zināmām izmaksām, taču tās noteikti nebūs tik augstas, kā iegādājoties gatavas kartiņas. Turklāt – paša rokām gatavots apsveikums būs daudz personīgāks. Ja šķiet, ka apsveikumu izgatavošana prasīs daudz laika, šajā procesā var iesaistīt bērnus un citus ģimenes locekļus. Ja apsveikumus plānots izsūtīt vienas pilsētas ietvaros, nav pat vajadzīgs izmantot pasta pakalpojumus – nogādā apsveikumus adresātam pats un ietaupi vēl vairāk līdzekļu!

Svētku dekorācijas

Lai arī veikalu plaukti pārpildīti ar dažādiem vilinošiem piedāvājumiem – gaismu virtenēm, eglīšu mantiņām, svečturīšiem un citām dekorācijām, un tā vien gribas kaut ko iegādāties, lai mājoklī uzburtu svētku noskaņu. Taču svētku dekorācijas ir tā lieta, kur arī ar minimāliem līdzekļiem var panākt maksimālu efektu – izdekorē eglīti ar pašceptām pirparkūkām, konfektēm vai dabas veltēm un būsi uzbūris īstenu svētku noskaņu bez liekiem izdevumiem.

Dāvanas

Kas gan tie par Ziemassvētkiem, bez dāvanām? Bez šaubām, šim mērķim tiek tērēti ne mazums līdzekļu, nereti šim mērķim pat tiek ņemti ātrie kredīti internetā.  Tomēr, ja ir vēlme vai vajadzība ietaupīt, jāmeklē veidi, kā iepriecināt, nepārtērējoties. Pirmkārt, jāņem vērā, ka dāvanām nebūt nav jābūt dārgām, lai ar tām pārsteigtu. Ja šogad izlemsi katram mīļajam pasniegt kādu nieku, piemēram, paša ceptu un izdekorētu piparkūku vai smaržīgu svecīti, viņi to novērtēs! Savukārt Tu būsi izvairījies no būtiska iztrūkuma budžetā.

Dāvanu iesaiņojums 

Lai skaisti iesaiņotu dāvanu, nebūt nav vajadzīgs doties uz veikalu un atstāt tur kaudzi naudas. Arī šai lietai var pieiet radoši – piemēram, gaumīgs risinājums ir dāvanas iesaiņot parastā ietinamā papīrā un dekorēt tās ar lentu, egļu zaru vai citiem dekoratīviem elementiem. Oriģināls ir arī variants dāvanas iesaiņot avīzēs. Iespēju ir ļoti daudz – vajag tikai mazliet izdomas. Labas idejas radošiem un maciņam draudzīgiem iesaiņojumiem vari smelties internetā.

Svētku maltīte

 

Ar lieliem izdevumiem saistās arī svētku galda klāšana. Lai nerastos pārtēriņš, jārod iespēja sagatavot svētku maltīti tam atvēlētā budžeta ietvaros. Viens no vienkāršākajiem veidiem ir veltīt laiku, lai izpētītu veikalos piedāvātās atlaides un sastādīt iepirkumu sarakstu. Lai arī doties uz kādu attālāku veikalu, lai vajadzīgo iegādātos lētāk, var šķist liels laika patēriņš, tomēr tādā veidā iespējams ne tikai uzklāt bagātīgu galdu, bet arī jūtami ietaupīt.

 

Lai uzburtu īstu svētku noskaņu, nebūt nav vajadzīgs šķirties no milzīgas naudas summas. Esi radošs un atceries – Ziemassvētki ir ģimenes svētki, kad par krāšņām dāvanām un pārpildītu svētku galdu svarīgāks ir kopā būšanas prieks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *