Labākā automašīna 18 gadīgam jaunietim

kaskoNupat esi nokārtojis braukšanas eksāmenu un saņēmis autovadītāja apliecību? Apsveicu! Nākamais solis – atrast piemērotu automašīnu, jo ikviens jaunietis taču sapņo par savu personīgo spēkratu, vai ne? Šoferīšiem, kuri tikko ieguvuši tiesības un vēlas nopirkt mašīnu, ir jābūt īpaši uzmanīgiem un apdomīgiem, lai emociju uzplūdā neiegādātos sev pilnībā nepiemērotu un neizdevīgu transporta līdzekli.

Runājot atklāti, tikai neliela daļa no jaunajiem šoferiem prot vadīt auto patiešām labi. Pārējiem pirmajos braukšanas mēnešos gadās dažādas ķibeles – saskrāpēti mašīnas sāni, sabuktēti stūri, ieplīsusi lampa, salocīta numurzīme utt. Šo iemeslu dēļ, tiem jauniešiem, kuri pie tiesībām tikuši pavisam nesen, ieteicams iegādāties lietotu auto, par kura apskādēšanu  nevajadzētu pārdzīvot tik ļoti kā tad, ja būtu nopirkta grezna mašīna.

Izvēlieties vienkāršas konstrukcijas spēkratu, kura remonts nebūtu dārgs un sarežģīts. Ja mašīna būs vieglāk salabojama, pastāv mazāka iespēja, ka negodīgs automehāniķis jūs gribēs apkrāpt, pieprasot neadekvātu summu par remontu. Neliels ieteikums –  sadraudzējieties ar kādu labu automehāniķi, jo viņa palīdzība jums var būt nepieciešama diezgan bieži, it īpaši, ja esat tikko ieguvis tiesības un maz ko saprotat no mašīnām.

Jaunajiem autovadītājiem, pērkot pirmo transporta līdzekli, nevajadzētu pārspīlēt ar tā izmēriem, pat tad, ja rodas nepārvarama vēlme palielīties draugiem. Izvairieties no bezceļniekiem vai lieliem universāļiem, tā vietā dodiet priekšroku automobilim, kurš ir viegli vadāms un noparkojams – tas noteikti padarīs patīkamākubraukšanu gan pilsētā, gan citur.

Ikvienam autovadītājam, it īpaši nepieredzējušam, nepieciešama ekonomiska automašīna. Iesācējiem nav piemēroti transporta līdzekļi, kuru ekspluatācija ir dārga – ne tikai remonta, bet arī degvielas patēriņa ziņā. Viens no veidiem, kā ietaupīt šajā ziņā, ir, izvēloties auto ar gāzes iekārtu. Tāpat arī neaizmirstiet, ka mašīna ir regulāri jāapdrošina. To, ka OCTAI jābūt katram autovadītājam, nav šaubu, bet jaunajiem šoferiem ir ieteicams iegādāties arī KASKO. To visvieglāk ir izdarīt internetā, kur vienuviet ir pieejami dažādu apdrošinātāju piedāvājumi. Atveriet viņu mājas lapas, sameklējiet sadaļu “KASKO kalkulators”, ievadiet sava transporta līdzekļa datus un pēc mirkļa uzzināsit, cik jāmaksā par apdrošināšanu.

Izvēlieties Latvijā reģistrētu transporta līdzekli, kurš kuru katru brīdi nav jāved uz tehnisko apskati, tādējādi izvairīsities no dažādu papildu formalitāšu kārtošanas. Tāpat arī ieteicams pirkt auto, kuram jau ir rezerves ritenis, ugunsdzēšamais aparāts, domkrats un aptieciņa. Protams, katrs gadījums ir individuāls, taču jūs varat mēģināt vienoties ar mašīnas pārdevēju, lai viņš šīs lietas atstāj jums, it īpaši tad, ja šī persona nevēlas pazemināt spēkrata cenu.

Pērciet tādu automašīnu, kurai ir kopts salons un nav acīmredzamu defektu. Tas, kāda ir automobiļa iekšiene, daudz pastāsta arī par tā īpašnieku, tādēļ esat piesardzīgi, kad jums vēlas pārdot spēkratu, kura salons ir netīrs un redzams, ka tas nav savests kārtībā jau krietnu laiku. Protams, kad iegādājaties mašīnu savā īpašumā, rūpējaties par to un regulāri veiciet tās tīrīšanu. Gan pašam, gan arī jūsu pasažieriem būs daudz patīkamāk braukt sakoptā auto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *