Plusi un mīnusi naudas aizdevumu noformēšanai

naudas aizdevumiKā jau visiem zināms, ir gan īstermiņa, gan ilgtermiņa naudas aizdevumi. Abi šie aizdevumu veidi ir piemēroti dažādām dzīves situācijām un vajadzībām. Mazākiem pirkumiem vai arī, ja nauda ir nepieciešama steigšus, lielāks palīgs būs īstermiņa aizdevums, taču situācijās, kad ir nepieciešama līdzekļi lielākam pirkumam, piemēram, automašīnai, dzīvoklim, dzīvokļa remontam vai kam citam, ilgtermiņa aizdevums būs piemērotāks. Latvijā cilvēki biežāk izvēlas noformēt īstermiņa aizdevumus. Kādi tieši ir plusi un mīnusi šim aizdevuma veidam?

Plusi

  • Kā jau augstāk minēts – nauda tiek piegādāta jūsu kontā nekavējoties. Tas ir īpaši noderīgi brīžos, kad līdz algai ir palikušas vien pāris dienas, taču nauda ir nepieciešama steigšus
  • Pieteikšanās internetā – naudas aizdevumi ir viegli saņemt, pat nepametot mājas, ērti iekārtojoties dīvānā. Kā arī tas aiztaupa laiku, jo nav jāapmeklē dažādas bankas, kurās bieži vien ir garas cilvēku rindas.
  • Noformējot ātros aizdevumus, it īpaši ja summa ir pieticīga, vairums aizdevēji daudz uzmanības nepievērš kredīt vēsturei. Par cik, viss notiek caur internetu arī papildus dokumentu kaudzes pildīšana izpaliek.
  • Kredīt-vēsture – ātros aizdevumus gadījumos, it īpaši ja summa ir pieticīga, naudas aizdevēji mēdz nepievērst uzmanību kredīt-vēsturei, un dažādos gadījumos tie pat var tikt izsniegti cilvēkiem ar sliktu kredīt-vēsturi.
  • Atlaides – bieži vien tuvojoties svētkiem aizdevumu sniedzēji piemēro dažādas svētku atlaides, kuras ir vērts izmantot, ja ir radusies tāda nepieciešamība.

Mīnusi

  • Katrs nākamais aizdevums ir ar procentiem un komisijas maksu. Ja izvēlaties pieturēties pie vienas ātro aizdevēju sniedzēju iestādes, tad rēķinieties ar to, ka par katru nākamo aizdevumu būs jāmaksā papildus. Taču arī šim ir alternatīva – Latvijā ir gana daudz ātro aizdevumu sniedzēju, lai varētu arī aizņemties no citas iestādes.
  • Kavēti termiņi. Ja tiek kavēti maksājuma termiņi ir jārēķinās ar augstiem soda procentiem un sliktas kredīt-vēstures ierakstu. Tieši tādēļ ir svarīgi izvērtēt savas iespējas aizdevumu atmaksāt dotajā termiņā.
  • Procentu likmes ir gana augstas. Izpētot bankas un nebankas aizdevumu sniedzējus sapratīsiet, ka procentu likmes nebankas organizācijām mēdz būt augstākas, bet tas ir tieši tādēļ, ka to ir tik viegli noformēt.

Katram aizdevumu veidam ir savi plusi un mīnusi un situācijas, kad tos būs vispiemērotāk izvēlēties. Lai aizņemtos gudri, svarīgi ir neļauties kārdinājumam noformēt ātro aizdevumu vien tādēļ, ka naudu iegūsiet 15 minūšu laikā. Kārtīgi un uzmanīgi Izpētot citus aizdevumu veidus, varat nonākt pie secinājuma, ka kāds cits būs vairāk piemērots jūsu situācijai. Kā arī, pirms jebkura aizdevuma noformēšanas svarīgi ir izvērtēt savas iespējas aizdevumu atmaksāt, jo sekas var būt ne tikai slikta kredīt-vēsture, bet arī mantas atņemšana – aizņemies atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *