Saaukstējies? Ārstējies dzerot zāļu tējas

saaukstenas un zalju tejas

Ārā valda īsts spelgonis un ik pa laikam uznāk kārtīgs putenis – šogad pār Latviju nolaidusies kārtīga ziema! Tas, protams, priecē daudzus, tomēr kārtīga ziema bieži vien saistīta arī ar nelielām problēmām. Droši vien arī tev jau gadījies saķert kādu saaukstēšanās vīrusu – šādā laikā tas var atgadīties visai viegli. Šoreiz aplūkosim kādu ārstēšanās veidu, ko latvieši piekopuši jau izsenis – dažādu zāļu tēju dzeršanu! Lai gan pirms laiciņa tās bija izgājušas no modes un tika uzskatītas par visai vecmodīgām, tagad sākusies īsta zāļu tēju renesanse un mums tās piedāvā nobaudīt pat vissmalkākajās kafejnīcās. Lai gan popularitāte nenoliedzami ir augusi, tomēr mums pietrūkt zināšanu par to, kādas tējas vislabāk palīdz dažādām kaitēm. Šoreiz aplūkosim zāļu tējas, kas vislabāk būs piemērotas dažādu saaukstēšanās un klepus slimību ārstēšanai.

Iesākumā gan jānorāda, ka zāļu tējas ir nedaudz lēnāks (toties daudz veselīgāks) ārstēšanās veids, nekā dažādu sintētisko pretsaaukstēšanās medikamentu lietošana. Speciālisti norāda, ka bieži vien pārāk aizraujamies ar dažādu medikamentu lietošanu pat tad, kad parādījušās vien pirmās saslimšanas pazīmes un varētu iztikt ar zāļu tējām.

Vislabākā zāļu tēja dažādu elpceļu slimību ārstēšanai, protams, ir piparmētra. Tās sastāvā esošās ēteriskās eļļas palīdzēs atvieglot elpošanu, kā arī nomierinās, palīdzēs iemigt un izgulēties (kas slimojot ir īpaši svarīgi, lai imūnsistēma spētu ātrāk tikt galā ar saslimšanu). Šādām slimībām noderēs arī piparmētras radiniece citronmētra, kuras sastāvā ir mazāks ēterisko eļļu daudzums, toties tā priecē ar savu garšu, kas atgādina piparmētru zāļu tējas ar vieglu citrona miziņu aromātu.

Tāpat nedrīkst aizmirst par klasisko kumelīšu zāļu tēju, kuras sastāvā ir ēteriskās eļļas, kā arī vitamīni B un C. Šī tēja nomierinās, palīdzēs iemigt un sniegs ķermenim papildu vitamīnu devu. Ja piemeties smagāks klepus, tad palīdzēs tādas Īslandes ķērpju , mežrozīšu paaugļu, priežu pumpuru un aveņu lapu zāļu tējas. Šīs tējas darbojas ārkārtīgi nomierinoši, vairumam ir arī sildoša iedarbība. Tās tiks galā pat ar visai nopietnu, dziļu klepu, palīdzēs atbrīvoties no klepošanas lēkmēm.

Svarīgi atcerēties, ka zāļu tējas vajadzētu mainīt un nevajadzētu ilgstoši lietot viena veida tēju. Lai gan tās ir vājāki ārstniecības līdzekļi kuru teorētiski nav iespējams pārdozēt, pārlieku liela izmantošana tāpat var ietekmēt labsajūtu. Tāpat jāatceras, ka nevajadzētu lietot vecus zāļu tēju– vislabāk būtu tēju katru reizi uzliet no jauna.

Informācijas avots: http://aptiekas.apotheka.lv/kadas-zalu-tejas-dzert-rudeni/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *