Taizeme ir fantastiski skaista

taizemeCeļošana ir brīnišķīga nodarbe. Tā ne tikai dod iespēju iepazīt jaunas valstis un kultūras, bet arī paplašina mūsu redzesloku, ļaujot saprast, kā cilvēki dzīvo citur pasaulē. Visi, kuriem vien ir vēlme un finansiālie resursi, mūsdienās var doties gandrīz uz jebkuru vietu, protams, neaizmirstot laicīgi parūpēties par to, lai līdzi būtu paņemta ceļojumu apdrošināšana.

Gadiem ejot, mainās cilvēku vēlmes un intereses, tomēr ir dažas valstis, kuras ceļotāji ir īpaši iecienījuši. Viena no tām – Taizeme. Skaista, bet tajā pašā laikā mistiska valsts, ar īpatnēju kultūru, uzskatiem un reliģiju.

Taizeme atrodas Āzijas dienvidaustrumos, Indoķīnas pussalas rietumu daļā un Malakas pussalas ziemeļos. Austrumos šī valsts robežojas ar Kambodžu, ziemeļaustrumos un austrumos – ar Laosu, savukārt ziemeļrietumos un rietumos – ar Mjanmu, bet dienvidos – ar daudziem zināmo Malaiziju.

Atšķirībā no Latvijas, Taizemē nedrīkst sasveicināties, paspiežot roku, tur pieņemts viegli noliekt galvu. Tādā veidā skolēni sasveicinās ar skolotājiem vai, atnākot mājās, ar vecākiem. Šis žests apzīmē cieņas izrādīšanu augstāk stāvošajiem.

BhumibolAdulyadej ir Taizemes karalis un valsts galva. Vietējie iedzīvotāji viņu ļoti ciena un mīl, jo karalis sevi neuzskatot par augstākstāvošu – viņš, tāpat kā pārējie, strādā ikdienas darbus un palīdz citiem. Valsts galva ir mūzikas cienītājs, viņš pats arī spēlē saksofonu. Lai arī Taizemes karalis ir viens no bagātākajiem monarhiem pasaulē, iedzīvotāji uzskata, ka viņa augstākā vērtība ir, spēja būt morālam līderim un rādīt piemēru citiem.

Taizemes klimats iedalās divos veidos – ziemeļu daļā valda tropiskais, savukārt dienvidu daļā – tropiskais musonu klimats. Valsts vidienē sastopamas trīs klimata sezonas – karstā (tā ilgst no marta līdz maijam), lietus (ilgst no jūnija līdz oktobrim), kā arī vēsā (no novembra līdz februārim). Aprīlī gaisa temperatūra Taizemē ir vidēji +290C, bet decembrī +250C. Arī nokrišņu ir vairāk nekā pie mums, vidēji 1000 – 2000 mm gadā. Kalnos tie var sasniegt pat 5000 mm. Piemērotākais laiks, kad doties ceļojumā uz Taizemi, ir no decembra līdz jūnijam vai no augusta līdz septembrim, jo šajā laikā gaisa temperatūra tur ir aptuveni +20ºC līdz +24ºC.

Runājot par tradicionālo virtuvi, Taizemes restorānos apkalpotājas nēsā nacionālos tērpus, turklāt papildus gardai maltītei, jums būs iespēja arī vērot aizraujošas izklaidējošās programmas, kuras sniegs ieskatu taizemiešu dejās, mūzikā un citās kultūras vērtībās.

Taizemiešu virtuve ir daudzveidīga, taču ēdienos tiek izmantotas arī mums pazīstamas sastāvdaļas – vista, sēnes, kokosriekstu piens, čili un dažādas citas garšvielas. Protams, šeit populārs un iecienīts produkts ir rīsi, no kuriem gatavo dažādus gastronomiskus brīnumus, piemēram, ceptus rīsus ar zivi, rīsus ar krabjiem, rīsus ar dārzeņiem utt. Arī gaļas ēdieni Taizemē ir iecienīti – šeit iespējams nogaršot ceptu visu, pīli, marinētu cūkgaļu, cūku kājiņas savā sulā u.c. gardumus. Valsts dienvidos pieejams plašs jūras velšu klāsts – sākot ar kalmāriem, līdz pat medūzām, kuras, starp citu, gatavo salātos. Plaši tiek izmantoti arī dažādi dārzeņi un augļi, kuri tur aug – papaijas, mango, kokosrieksti un daudzi citi. Ko taizemieši dzer? Viņu iecienītie dzērieni ir auksts ūdens vai sula ar ledu, taču netiek smādēta arī kafija, tēja, alus, brendijs un viskijs. Taizemē sievietes nedzer nemaz, bet vīrieši dzer nelielos daudzumos.

Kā jau daudziem zināms, taizemieši ir budisti. Viņi uzskata, ka cilvēki cieš, jo ir pārāk pieraduši pie materiālajām vērtībām.

Taizemes ģimenes lielākoties dzīvo kopā – vecvecāki, vecāki un bērni vienā mājā. Vecāki ģimenē vienmēr ir galvenie, tādēļ bērni izrāda viņiem godu un pateicas par veltīto laiku un naudu.

Dodoties uz Taizemi, atcerieties pateikties, jo taizemieši nepateicību uzskata par nopietnu apvainojumu. Noteikti nepieciešams arī iegādāties ceļojumu apdrošināšanu: http://www.compensa.lv/privatpersonam/celojumu-apdrosinasana/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *