Ātrie kredīti – Spēle uz dzīvību un nāvi.

ātrais kredīsĪstermiņa aizdevums jeb ātrais kredīts ir viena no metodēm papildus līdzekļu piesaistīšanai, kurus nepieciešams atmaksāt īstermiņā, visbiežāk – viena mēneša laikā. Tas ir ātrs un elastīgs veids, kā indivīdam iegūt līdzekļus viņa ikdienas darbībai, komunālo maksājumu segšanai, izklaidēm un citām lietām, ja tā naudas plūsma izrādāsnepietiekama. Taču galvenais trūkums ātrajiem kredītiem ir tas, ka sabiedrība var kļūt pārāk atkarīga no īstermiņa aizdevumiem un tā ir neaizsargāta no augstajām procentu likmēm. Tas var negatīvi ietekmēt kopējo sabiedrības finansiālo stāvokli un daļa no tās var iekļūt neizbēgamā parādu gūstā. Šajā rakstā apskatīsim, kādas ir ātro kredītu labās un sliktās īpašības, un secināsim, vai ir vērts riskēt.

Ātrums

Īstermiņa aizdevumi ir iegūstami ātrākā laika posmā nekāparasti var tikt pie ilgtermiņa aizdevuma, kuram ir zemāks procentu maksājums. Tāpat aizdevēji tik rūpīgi nepārbauda klienta maksātspēju, kā to dara ilgtermiņa kredītiem, jo vēlas nodrošināt ātru klientu servisu. Tātad klientu serviss tiek vērtēts augstāk nekā klienta finanšu drošība.

Elastīgums

Ātrais kredīts ir elastīgs kredīts – tie sniedz iespēju saņemt aizdevumu uz konkrētu dienu skaitu, un ja nepieciešams palielināt aizdevuma summu vai pagarināt atmaksas termiņu, to ir iespējams izdarīt ar dažu klikšķu palīdzību. Tomēr šāds elastīgums daudziem cilvēkiem liek krist kārdinājumā un neapdomīgi aizņemties tādas naudas summas, kuras nespēj vēlāk atmaksāt. Lasīt vairāk.

Brīvība

Īstermiņa kredīti neuzliek ierobežojumu saņemt citus kredītus, it īpaši ilgtermiņa. Ja jums ir nepieciešami papildus finanšu līdzekļi uz neilgu laiku, tad ātrais kredīts ir labs risinājums, un tas nākotnē neierobežos jūsu iespējas saņemt bankā citu kredītu ar izdevīgiem nosacījumiem. Ar vienu atrunu – ja būsiet savlaicīgi apmaksājis kredītu.

Risks

Īstermiņa aizdevums ir nopietns risks aizņēmējam, ja mēneša laikā notiek izmaiņas plānotajos ieņēmumos. Ja pēc mēneša seciniet, ka tomēr nav iespēja apmaksāt ātro kredītu, tas dos ievērojamu triecienu pa jūsu budžetu un var novest pie maksātnespējas.

Jāatzīst, ka ātrais kredīts ir spēle uz dzīvību un nāvi. Ja ne tik skarbi, tad vismaz, jāatzīst, ka tā ir spēle ar uguni. Jo pat tad, ja summa, ko esat aizņēmies, ir salīdzinoši neliela, salīdzinot ar cita veida aizdevumiem, īstermiņa aizdevuma atmaksair ļoti dārga. Un nevajadzētu būt tā, ka tikai tāpēc, ka jums ir “slikts kredīts”, jums jāmaksā vairāk par aizdevumu nekā vajadzētu. Tādēļ ieteikums apsvērt šādu domu par ātrā kredīta ņemšanu, atstājiet, kā galējo risinājumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *