tena

Slimnieku kopšana – kā nodrošināt tīrību un higiēnu?

Slimu un vecu cilvēku aprūpe ir tēma, par kuru runā maz, jo tā ir saistīta ar delikātām un intīmām tēmām. Aprūpe nav viegls darbs, tas prasa gan fizisku, gan morālu noturību.

tenaUn pamatā aprūpētāja darbs saistīts ar slimnieka fizisko vajadzību nodrošināšanu. Protams, ka konkrētas vajadzības atkarīgas no slimnieka veselības stāvokļa un vecuma, bet pamatā aprūpētājam ir jāpalīdz slimniekam paēst, apģērbties, nomazgāties, jāparūpējas par viņa higiēnu un tualeti.

Daudzi no šiem pacientiem sirgst ar inkontinenci jeb nesaturēšanu. Urīna nesaturēšanas problēmas ir vienas no izplatītākajām. To var veicināt traumas, saslimšanas un kustību traucējumi.

Gan tām aprūpes personām, kuras kopj savus tuviniekus mājās, gan aprūpes personām stacionārā un citās aprūpes iestādēs, jāzina, kā vislabāk nodrošināt pacientam cieņpilnus apstākļus, tīrību un komfortu.

Ārsti rekomendē izmantot īpaši inkontinencei pielāgotus higiēnas līdzekļus, kas sniegs aizsardzību un atvieglos aprūpes darbu.

TENA higiēnas līdzekļi

Viens no vadošajiem ražotājiem, kas piedāvā īpaši urīna nesaturēšanas problēmas skartajiem pacientiem pielāgotus higiēnas līdzekļus, ir TENA. Atkarībā no tā, kāda veida un intensitātes urīna nesaturēšana ir pacientam, var izvēlēties atbilstošus higiēnas līdzekļus.

Gulošiem un gados veciem pacientiem drošākā izvēle ir jostbikses vai autiņbikses, jo tām ir liela uzsūktspēja, tās sniedz aizsardzību jebkādā pozā, ko ieņēmis pacients. TENA higiēnas līdzekļi ir saudzīgi ādai un ar augstu uzsūktspēju.

Tajos tiek novērsts urīna nepatīkamais aromāts. Un tos ir ērti uzvilkt un novilkt, kas ir ļoti būtiski, lai atvieglotu aprūpes personu darbu. Higiēnas līdzekļus var pielāgot vajadzīgajā izmērā un uzsūktspējā.

Gulošiem pacientiem noderēs arī uzsūcošie palagi, ko var uzklāt guļvietā. Tie sniegs papildus aizsardzību, jo noplūžu gadījumā nevajadzēs mainīt visu gultasveļu.

TENA ķermeņa kopšanas līdzekļi

Ražotājs TENA ir padomājis ne tikai par higiēnas līdzekļiem, bet arī par to, kā slimniekiem un gulošiem pacientiem nodrošināt ķermeņa kopšanu, kas saudzē viņu ādu. Svarīgas ir rūpes par to, lai neveidotos izgulējumi, izsitumi, iekaisums.

Tāpēc TENA ražo ķermeņa kopšanas līdzekļu sēriju, kurā ir mazgāšanās līdzekļi, dažādi krēmi. Tie pielāgoti tieši pacientiem, kuriem ir regulāra saskare ar higiēnas līdzekļiem. Tie nodrošina īpašu aizsardzību.

Pieejami gan tādi līdzekļi, ko var izmantot vannā un dušā, gan tādi, kurus nav jānoskalo ar ūdeni. Tos var izmantot arī gultā, ja nav iespējas pacientu pārvietot uz vannasistabu.

Nopērkama pat speciāla cepurīte matu mazgāšanai bez ūdens. To var lietot gultā vai ratiņkrēslā, mati nav jāizskalo. TENA rūpējas par to, lai slimnieki, gados veci un guloši pacienti varētu saņemt atbilstoša līmeņa aprūpi.

Visiem aprūpētājiem būtu jāiepazīstas ar tena.lv pieejamo informāciju, ar kādiem higiēnas un kopšanas līdzekļiem var vislabāk aprūpēt viņu pacientus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *